تبلیغات
اتاق مجازی مشاوره - پنتیوم 233
اتاق مجازی مشاوره
سلام.
این مطلبی است که برای رایانا نوشتم و چاپ شد . 
گفتم شاید جالب باشه برای شما هم این جا قرار بدم.

پنتیوم 233

اولین رایانه ای که داشتم یک پنتیوم 233 بود. بلد نبودم که حتی روشنش کنم چه برسه که بخوام باهاش کارکنم ! وقتی که می خواستم از CD Drive استفاده کنم باید از کسی خواهش می کردم که برام اینکار رو انجام بده .

خیلی احساس بدی بود که نمی تونستم کاری انجام بدم و همش از این و اون درخواست کمک کنم. حتی یک بار سیستم عامل دستگاه خراب شد و برای تعمیرش دستگاه رو به تعمیرکار سپردیم اون برای نصب ویندوز پنجاه هزار تومان از ما پول گرفت.

خیلی هزینه سنگینی بود. تصمیم گرفتم که خودم یاد بگیرم و مشکلاتم رو خودم حل کنم.

یه روز از روزهای خوب خدا که داشتم با دستگاه کار می کردم چندتا فایل اضافی رو پاک کردم ولی نمی دونم چرا ویندوز دستگاه خراب شد !

ترسیدم نمی دونستم چی کار باید بکنم ولی از یه چیزی مطمئن بودم اینکه دستگاه رو باید خودم درست کنم. رفتم پیش یکی ازدوستانم اون راهنماییم کرد که باید ویندوز 98 نصب کنم و برای اینکار یک دیسکت و یه CD بهم داد.

نشستم جلوی دستگاه و تمام کارهایی که دوستم گفته بود انجام دادم خیلی هم استرس داشتم که خراب ترش نکنم به خدا توکل کردم.

بعد از گذشت یک ساعت موفق شدم که ویندوز رو نصب کنم. خیلی حس خوبی داشتم .

به پدرم گفتم که چه اتفاقی افتاده و منتظر شدم که دعوام کنه که این چه کاری بود کردی و از این حرف ها وقتی که حرف زدنم تموم شد ساکت شدم. پدر یه نگاهی به من کرد و گفت : تو که بلد بودی چرا نکفتی الکی دستگاه رو ببریم بیرون درست کنیم از این به بعد خودت درستش کن.

وقتی حرفهای پدرم تموم شد احساس سبکی کردم . اون موقع هنوز اینترنت مثل الان نبود که همه بتونن استفاده کنن به خاطر همین رفتم انقلاب و چندتا کتاب گرفتم و شروع به خوندن کردم.

آرام آرام به این رشته علاقه مند شدم ولی کتابهای رایانه خیلی گرون بود به خاطر همین رفتم کتابخانه نزدیک خونه عضو شدم و از کتابهای اونجا استفاده کردم .

چندین سال از اون موقع گذشته و من نه تنها دیگه برای تعمیر به کسی مراجعه نکردم بلکه تا الان کلی دستگاه رو هم خودم نعمیر کردم. برای هیچیک از نرم افزارهایی که بلد هستم تا کنون کلاس نرفتم.

مثلا نرم افزار Photoshop  رو خیلی جالب یادگرفتم. چندسال پیش که من تازه وارد مدرسه شده بودم از من خواستن که یه پوستر طراحی کنم حتی از من سوال هم نشد که بلدم یا نه !

من هم شروع کردم به طراحی به کمک یه کتاب و خود نرم افزار اولین پوسترم رو طراحی کردم.

اما الان قصه عوض شده. بچه ها الان اگر می خوان نرم افزاری رو یاد بگیرن باید حتمی کلاس برن .

اگر هم کلاس برن یا به طور رایگان هم براشون برگزار بشه در آخر معلوم نیست که چیزی یادگرفته باشن. شما الان در موقعیت های زیادی دارید برای یادگیری  قدر لحظات رو بدونید چون دیگه بدست نمی یاد.نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 4 خرداد 1391 توسط مشاور | سخن تو ... ()
درباره وبلاگ
مرکز راهنمایی علامه حلی (1) - مشاوره تحصیلی ، رفتاری دانش آموزان و والدین
» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
» RSS
» ATOM
موضوعات
مطالب اخیر
» چ
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شهریور 1393/post/archive/1393/62 خرداد 1393/post/archive/1393/31 اردیبهشت 1393/post/archive/1393/21 فروردین 1393/post/archive/1393/11 اسفند 1392/post/archive/1392/121 بهمن 1392/post/archive/1392/111 آبان 1392/post/archive/1392/82 مهر 1392/post/archive/1392/71 مرداد 1392/post/archive/1392/52 تیر 1392/post/archive/1392/44 اردیبهشت 1392/post/archive/1392/23 /post/archive